Jak uzyskać Google Site Key i Secret Key

reCaptcha to zabezpieczenie od Google, dzięki któremu możesz znacząco ograniczyć ilość spamu na stronie – dodawanego m.in. przez komentarze, ale nie tylko. Nie jest to rozwiązanie idealne, natomiast bardzo pomocne – brak zabezpieczenia może skutkować szybkim dodaniem nawet setek treści dodanych przez roboty. Aby z niego skorzystać potrzebujesz dwóch elementów – Site Key i Secret Key. Sprawdź, jak je wygenerować.

Z Google reCaptcha możesz skorzystać w przypadku różnych formularzy na stronie. Aby mechanizm zabezpieczający działał, potrzebujesz dwóch wspomnianych kodów. Podajesz je np. w ustawieniach wtyczki, z której korzystasz. Taka opcja jest dostępna m.in. w przypadku popularnej wtyczki do obsługi komentarzy – WP Discuz. Jak ją poprawnie skonfigurować?

Jak uzyskać klucze reCAPTCHA?

Oczywiście nie ma w tym nic trudnego i nie potrzebujesz pomocy specjalisty. Oto kroki, które musisz pokonać:

  1. Zaloguj się na konto Google i przejdź na stronę: https://www.google.com/recaptcha/about/.
  2. Wybierz v3 Admin Console

3. Kliknij znak + tzn. zarejestruj nową witrynę.

4. Podaj adres strony, gdzie chcesz używać reCaptcha, wybierze reCaptcha 2 i zaakceptuj warunki korzystania. Uwaga: adres strony podajesz bez protokołów i ścieżek. Np. sofista.com.pl. Po tym kroku wygenerowane zostaną kody.

Teraz musisz już tylko dodać wygenerowane klucze w odpowiednie pola i gotowe! Pojawił się problem? Strona internetowa nie działa tak, jak powinna? Skontaktuj się z nami – pomożemy wdrożyć niezbędne rozwiązania i naprawimy błędy!